kc tu.

cultural centre / veggie bistro / speciality coffee / craft bar

SNP 77 , 916 01 Stará Turá +421 911 17 16 15 sme@kctu.sk
Otváracie hodiny
Pondelok
ZATVORENÉ
Utorok
8:00 - 00:00
Streda
8:00 - 00:00
Štvrtok
8:00 - 00:00
Piatok
8:00 - 00:00
Sobota
8:00 - 02:00
Nedela
8:00 - 16:00
Sledujte nás
festival Atmosféra

PIVNÁ PONUKA

Holíč

Pivovar WYWAR

Prvá písomná zmienka o meste je z roku 1205. Vtedy ešte mesto nieslo názov Wywar - Nový hrad. Pod týmto názvom poznáme aj Holíčsky pivovar, ktorý nadväzuje na históriu mesta.
Pivovar otvoril svoje brány 30. júla 2014 so svojím prvým pivom - svetlá desiatka Jozef II., ktoré sa teší veľkej obľube dodnes. Ďalšie uvarené pivo nieslo názov Martin, podľa najstaršieho syna majiteľov pivovaru, nasledoval Ján a Anna (rodičia pivovaru).
Wywar drží krok s dobou a tak na trh prichádzajú stále s novými pivnými novinkami, ktoré môžete ochutnať aj vďaka festivalu Atmosféra.. Na zdravie!

3,8% obj., svetlé, spodne kvasené, nepasterizované, nefiltrované remeselné pivo zlatistej farby, jemne zakalené, so smotanovou penou, jeho chuť je sladová, jemne karamelová, trochu ovocná

4,5% obj. Má bohatú hustú penu a zlatistú farbu, ktorá je charakteristická jemným zakalením. Už po prvom dúšku piva zaznamenáte neodolateľnú chuť manga, bieleho vína so zakončením chuti tropického ovocia.

4,8% obj. Pri výrobe tohto piva boli použité okrem chmeľov Citra a Cascade aj ovsené vločky, vďaka ktorým, má hladké a plné telo. Najsilnejšou stránkou je efektívne zvládnuté citrusové telo, ktoré dáva tvár celému pivu, čo vytvára pocit citrusového a osviežujúceho piva.

5,8% obj. Svetlá, osviežujúca a silne chmelená IPA s výraznou citrusovou vôňou, ktorú jej dodáva americká odroda chmeľu Citra. Chuť je citrusová s nádychom citrónu, limetky a grapefruitu a horkejšia s dlhším dozvukom.

5,5 %. Pivo je pomenované po rovnakom chmeli Talus. Ide o v podstate nový chmeľ, ktorý vznikol krížením z chmeľu Sabro. Pivu dáva vôňu citrusov, kvetov a dreva.

Piešťany

PRVÝ PIEŠŤANSKÝ PIVOVAR - ŽIWELL

Pivovar založený v roku 2015 partiou štyroch nadšencov, ktorí sa rozhodli variť dobré, poctivé pivo, plné chuti bez pridaných enzýmov, konzervantov a iných sajrajtov.

4,0 % obj. Pivo má svetlú farbu, krémovú a trvácu penu a len minimálny kvasinkový zákal. Vôňa je ľahká pocítite tóny sladu a žateckého chmeľu. Po napití nájdete strednú plnosť a jemné sladové telo. Rýchlo sa dostáva do popredia horká chuť, ktorá pretrváva aj po napití. Horkosť je v kategórií 10° pív výrazná a príjemne prekvapí nejedného pivára.

6,1 % obj. Chuti dominuje správne intenzívna horkosť amerických chmeľov v kombinácii s príjemnou citrusovou vôňou. Má ľahkú penu a originálnu medenú farbu. Navyše poctivý dryhopping dáva tomuto pivu úplne iný rozmer.

5,4%. Tohto indiána prezentuje svieža chuť vyváženej kombinácie sladov a chmeľov s ovocnými, až citrusovými tónmi. Záver je správne horký. Pivo si vás okrem iného podmaní svojou intenzívnou vôňou, ktorú v Žiwlli docielili vďaka parádnemu dryhoppingu (chmeleniu za studena), kedy sa už do dokvaseného piva pridáva chmeľ, ktorý zvýrazní vôňu a podčiarkne chuť. Čerešničkou na torte, teda na pive, je jemná pena, aká je pri tomto type neodmysliteľná a farba, ktorá slovné spojenie Pale Ale priamo definuje.

5,2% obj. Cassis má netradičnú hnedo-červenú farbu, stredný kvasinkový zákal a krémovú bledohnedú penu. Na jeho výrobu bola použitá kvalitná šťava z čiernych ríbezlí a pivo Apač. Vo vôni jednoznačne dominuje čierna ríbezľa a lesné ovocie. Pri napití je začiatok piva svieži až iskrivý, so stredným telom a jemnou sladkosťou ovocných cukrov. Následne nastupuje príjemná horkosť štýlu APA doplnená o trpkosť ovocných trieslovín, s ktorou vytvárajú komplexný celok a dochuť.

4,0 % obj. S týmto pivkom sa lúčime s výborným chmeľom Comet, ktorý sa prestáva pestovať po 60 rokoch úspešnej histórie. Comet je typický svojou „divokou americkou“ chuťou a používal sa do horkých pív. Goodbye Comet má ľahkú bielu penu, krásnu sýto žltú až oranžovú farbu a stredný až vyšší zákal. Vo vôni cítiť hlavne citrusy ako grapefruit, mandarínku, egreš. Comet má ľahké telo a po napití sa na jazyku mieša citrusová sviežosť s výraznou horkosťou, ktorá pretrvá aj po prehltnutí. Horkosť, sviežosť a nízky obsah alkoholu tak robí z tohto piva priam dokonalé pitie na horúce letné dni.

Bratislava

Pivovar U ÁBELA

Poslaním tohto pivovaru je nadviazať na tradíciu varenia piva v bratislavskej Rači. Pivovar sídli v priestore bývalých potravín, ktorých vedúci sa volal pán Ábel. A tak celá Rača chodila na nákup „k Ábelovi“. A keďže v Rači si ctia tradície, tak aj naďalej môžu nielen Račania, ale aj dohnanci chodiť k Ábelovi, a to už od roku 2017. Pivovar U Ábela je však viac ako pivovar. Tu si nájde miesto naozaj každý. Koncerty, športové prenosy, kvízy, grilovačky a rôzne iné akcie sa tešia naozaj veľkej obľube.

4,9% obj. Klasický predstaviteľ amerických “ejlov” s použitím typickej americkej aromatickej odrody chmeľu. V pive nájdete príjemnú chmeľovú vôňu s nádychom trávy či korenia.

5,9% obj. Hepa – po račansky “mladé dievča.“ Alternatíva britskej ipy, v ktorej dominujú citrusové tóny z amerických aromatických odrôd chmelu. Pre pivo je charakteristická intenzívna, ale nie nepríjemná horkosť. Farba je zlatooranžová. Plnosť chute je vyššia,rezkosť je stredná.

4,4% obj. Ľahko piteľná IPA vyrobená zo špeciálnych sladov s použitím jedinej odrody chmeľu Nelson Sauvin. Aróma je výrazne ovocná s charakterom rozmačkaných egrešov, silne podobnou odrode hrozna Sauvignon Blanc. Farba je sýtooranžová. Plnosť chute stredná, rezkosť vyššia.

Veľká nad Veličkou

Pivovar VELICKÝ BOMBARĎÁK

Začiatky fungovania tohto pivovaru sa datujú niekedy od roku 2011 avšak oficiálne pivovar vznikol v roku 2014. Prvé pokusy vznikali v garáži kedy sa chalani rozhodli, že už nechcú piť nekvalitné pivo, ktoré sa predáva na kvantitu a nie na kvalitu a vytvoria si vlastnú značku. A ako sami hovoria: ``Našim cílem a přáním je, abychom se stali stabilním malým lokálním pivovarem, zaručující kvalitu dobré chuti s příjemným ocasem na jazyku.``

3,8 % obj. Bombarďák je základné pivo tohto rovnomenného pivovaru a je spomienkou na úspechy futbalového družstva s rovnakým názvom. Pivo je osviežujúce, vďaka menšej horkosti chutí aj ženám a dobre sa pije od smädu. Kombinácia sladu dáva pivu plnú chuť a farbu.

4% obj. Osviežujúci letný Ale vyrobený z aromatickej odrody chmelu - Sabro, ktorý sa vyznačuje výrazným komplexom ovocných a citrusových tónov.

5% obj. Nádherne voňavý Pale Ale namixovaný z dvoch druhov chmeľov. Vďaka chmeľu Magnum, pivko dostáva krásne čistú horkastú chuť, kým americká Citra obohacuje jeho obsah o silný citrusový profil s nádychom tropického ovocia.

Myjava

Pivovar HELLSTORK

Za pivovarom Hellstork stoja dvaja pivný nadšenci, ktorí svoju púť ako viacero svetových mien začali ako “domovariči”. Prvé úspechy na domovaričských súťažiach, sledovanie diania vo svete posunulo ich hobby smerom k profesii. Meno, ktoré si získali im umožnilo od roku 2012 kočovne variť vo viacerých pivovaroch po Slovensku, ich cieľ bol ale jasný – variť vo vlastnom. Ich túžba sa splnila, pivo varia v Myjave a momentálne sa Hellstork radí medzi najviac oceňované remeselné pivovary na Slovensku.

5,0% obj. Svetlá, ľahká IPA so strednou horkosťou. Vo vôni aj v chuti cítiť tropické ovocie, grapefruit a piniu. Chalanom z Hellstorku na slovenskom trhu chýbala ich obľúbená IPA z Derbys od Thornbridge Brewery – JAIPUR. Pôvodcom tejto ľahkej IPA je klon receptu tejto legendy! Postupne ju však úplne zmenili…ubrali slady, vymenili anglické chmele za americké, ale názvom si stále pripomínajú jeho pôvod, pretože „Jaipur is pink city of India.“

Liptovský Mikuláš

Pivovar NILIO

V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI, V SRDCI LIPTOVA, VZNIKOL V ROKU 2020
PIVOVAR NILIO ZAMERANÝ NA KVALITNÉ NEALKOHOLICKÉ PIVO.
PRVÁ MYŠLIENKA ZALOŽENIA REMESELNÉHO PIVOVARU NILIO SA ZRODILA POČAS LETNÉHO POSEDENIA DOBRÝCH KAMARÁTOV,
MILOVNÍKOV TOHTO UNIVERZÁLNEHO NÁPOJA ZDRAVIA A DLHOVEKOSTI. NILIO JE VYSOKOKVALITNÝ PRODUKT, KTORÉHO CIELOM JE DOPRIAŤ GASTRONOMICKÝ ZÁŽITOK VŠETKÝM MILOVNÍKOM PIVA POČAS PRACOVNÉHO OBEDU, PRED VÝDATNÝM ŠPORTOVÝM VÝKONOM, ČI JAZDOU V AUTE. VĎAKA JEHO RECEPTÚRE JE CHUŤ PIVA NILIO PIVÁRSKYM ZÁŽITKOM.

IZOTONICKÁ VOĽBA KAŽDÉHO ŠPORTOVCA. SILU BOJOVNÍKA VO VÁS PREBUDÍ SVETLÉ NEALKOHOLICKÉ PIVO GREAT WARRIOR, V KTOROM NÁJDETE DOKONALÉ OSVIEŽENIE. SPOJENIE CHMEĽOV GALAXY A SIMCOE, S KOMBINÁCIOU TÓNOV MANGA A CITRÓNU, SPUSTÍ EXPLÓZIU CHUTÍ, KTORÚ ZAŽIJETE UŽ PRI PRVOM DÚŠKU.

Radošina

Pivovar Radošina

Pivovar Radošina je malý rodinný (zatiaľ) kočovný pivovar, ktorý vznikol v roku 2018. Odtvedy sa už veľa piva navarilo, vypilo, predalo či pokazilo. S rodinou a priateľmi vytvorili stabilný tím, ktorý sa snaží vám každý deň priniesť kvalitné pivo, ktoré je varené v malých množstvách, z originálnych receptúr, bez pridaných konzervantov, autentické, radošinské.

6,7% obj. Toto pivo vzniklo zo spolupráce dvoch kočovných pivovarov - Šilker´s Brewery a Pivovar Radošina. Je to letná novinka, ktorá je napumpovaná mexickou mandarinkou a citrónovou trávou. Cukríky TicTac, ktoré vás osviežili sa stali inšpiráciou pre vznik tohto piva, ktoré má splniť rovnaký účel.

4,2% obj. Ľahká letná Session IPA. Ľahké telo dotvárajú karamelové vločky, ktoré pridali jemný zákal a nasali vôňu a šťavnatosť z bergamotu.

Liptovské Revúce

ČIERNY KAMEŇ

Pivo z Revúckej doliny a srdca Veľkej Fatry varené z najčistejších vôd z pod Čierneho kameňa. Najprv to bol vo všeobecnosti kočovný koncept nasmerovaný kamarátom pivárom a známym avšak aktuálne tu máme remeselný pivovar, ktorý už craft beers produkuje vo väčších objemoch.

4% obj. Ľahký voňavý Summer Ale s jemným, korenisto-citrusovým charakterom. Americký chmeľ Azacca dodal pivu úžasnú osviežujúcu arómu, zahŕňajúcu mango, papáju, pomaranč, grapefruit, ale aj drevité tóny borovice a trávy.

5% obj. Red Alert vás postaví do pozoru! Vďaka zloženiu červenej raže má pivo sympatickú polotmavú farbu. Je jemne horkasté a vo vôni bylinkovo ovocné.

6% obj. Svetlučké pivo výrazne citrusové vo vôni aj chuti s kombináciou grepu, limetiek a červených pomarančov. Zaujímavá AIPA s výrazným sladovým základom, ktorá zaujme citrusovým rozmerom a horkastou koncovkou.

4,6% obj. Zlatistá farba, citrusové tóny, stredná až vyššia horkosť. To je kľúčová charakteristika k tomuto lahodnému pivku . Vďaka použitým chmeľom Nelson Sauvin a Chinook dostala Baba Jaga voňavé telo s osobitnou korenisto-ovocnou arómou, kým chmeľ Centennial prepožičal Babe svoj citrusový nádych. Pivko ponúka kombináciu grepu, limetky i pomarančov s výraznou horkastou koncovkou.

AKTUÁLNA DO VYPREDANIA

SEZÓNNA PONUKA

ZIMNÁ KUCHYŇA

s hranolkami, majonézou, coleslaw šalátom (460g)

s kozím syrom, kapustou, jablkom a hruškovým pyré (405g)

s karamelizovaným jablkom, orechami a kyslou smotanou (365g)

KÁVA

9g káva // 20g voda // 170g mlieko, škorica

9g káva // 20g voda // 250g mlieko // 20 ml sirup

9g káva // 20g voda // 250g mlieko // 20 ml sirup

9g káva // 20g voda // 250g mlieko // 20ml sirup

ČAJE

250 ml

250ml

so zázvorom, citrónom a medom (250ml)

TEPLÉ NEALKO

pom. šťava, hrušk. šťava, lesné ovocie, vian. sirup, ovoc. pyré, voda (250 ml)

zázv. extrakt, med, citrón (40 ml)

hrušk. sirup, korenie, voda, citr. šťava (420 ml)

jabl.-cvikl. sirup, jabl. šťava, citr. šťava, voda (420 ml)

pomar. sirup, pom. šťava, korenie, voda, citr. šťava (420 ml)

citr.-bazový sirup, koren. sirup, voda (420 ml)

TEPLÉ ALKO

pom. šťava, hrušk. šťava, lesné ovocie, vian. sirup, ovoc. pyré, voda, rum Sailor Jerry (250 ml)

víno Hruška, škorica, ovocie, domáci klinček. sirup (200 ml)

MIEŠANÉ DRINKY

whisky, citr. šťava, javorový sirup, škorica (200 ml)

dry gin, citr. šťava, spiced hrušk. sirup, hrušk. džús (200 ml)

vodka, jablkový džús, škor. sirup, citr. šťava (200 ml)

RAŇAJKOVÉ MENU

s domácou slivkovou nutelou + káva podľa vlastného výberu + 2 dcl freshu (90g)

s ovocím, čoko. ganache, javorovým sirupom a pom. prachom (200g)

s kváskovým chlebíkom a zeleninovou oblohou (300g)

z lesného ovocia s domácou granolou, kokosom a ovocím (250g)

kváskový chlebík + zeleninová obloha (280g)

4.50€

chlebíky s avokádom, vajíčkom, majonézou a zeleninkou (350g)

SNACKY

s kváskovým chlebíkom, feferónkami a baraními rohmi (160g)

4.50€

s kváskovým chlebíkom, mrkvou, uhorkou a paprikou (260g)

s majonézovým dresingom (180g)

180g

180g

CELODENNÉ MENU

s vajíčkom, domácim cibuľovým džemom, majonézou a hranolkami (445g)

s cheddarom, opraženou cibuľkou, zeleninou (280g) + hranolky 1.50€ (100g)

s omeletou, nakladanou zeleninkou, koriandrom a majonézou (380g)

s feferónkami, nakl. uhorkami, chrenom, horčicou a kváskovým chlebíkom (480g)

s cesnakom, kečupom, tatarkou alebo smotanou a parmezánom (250g)

8.00€

s teriyaki omáčkou, sezamom, jarnou cibuľkou, klíčkami, mango chutney a wasabi majonézou (295g)

6.00€

so syrom a jemne pikantnou paradajkovou salsou (350g)

OBJEDNÁVKY PRIJÍMAME NA TEL. ČÍSLE +421 911 17 16 15

S MLIEKOM

1.70€

9g káva // 20g voda // 50g mlieko

1.90€

9g káva // 20g voda // 170g mlieko

2.00€

9g káva // 20g voda // 250g mlieko

9g káva // 20g voda // 250g mlieko // 20ml sirup

9g káva // 20g voda // 250g mlieko // 20 ml sirup

2.50€

18g káva // 40g voda // 130g mlieko

DEZERTY

3.50€
4.00€
4.00€
3.50€ - 4.00€

BEZ MLIEKA

1.60€

9g káva // 20g voda

9g káva // 30g voda

18g káva // 50g voda

9g káva // 100g - 150g voda

FILTROVANÁ KÁVA

2.00€

20g káva // 250g voda

2.00€

za studena podávaná káva s ľadom (200 ml)

2.00 €

200 ml

SPECIALS

200 ml Cold Brew // 20 ml jahodový sirup // 20 g jahody

200 ml Cold Brew // 40 ml mango pyré

9 g káva // 30 g voda // 180 ml tonic

MLIEKO NAVYŠE

20 ml

20 ml

20 ml

20 ml

ČAJE

2.00€

250 ml

2.00€

250 ml

2.00€

250 ml

250 ml

250 ml

250 ml

250 ml

250 ml

NECHCE SA VÁM Z DOMU? KÁVU, DEZERTY ALEBO ČAJ VÁM RADI PRIVEZIEME
AŽ DOMOV. OBJEDNÁVKY PRIJÍMAME NA TEL. ČÍSLE +421 911 17 16 15

DOMÁCE ĽADOVÉ ČAJE

Matcha, jahodový sirup, jahody (420ml)

Jasmínový čaj, mäta, cukr. sirup, limet. šťava (420 ml)

Maté čaj, pomarančový sirup (420 ml)

Rooibos čaj, citrusový sirup (420 ml)

čaj Masala, klinčekový sirup, škoricový sirup, zázvor. extrakt, citr. šťava (420 ml)

PARTY SHOTY

2.00€

orech. likér, vaječný likér, mlieko (50 ml)

2.00€

orech. likér, vaj. likér, kokosové mlieko, cukrový sirup (50 ml)

2.00€

vodka, malin. sirup, tabasco (50 ml)

citr. vodka, citrónový likér, zázvor, čierne korenie (50 ml)

2.00€

vodka, limet. šťava, pomarančový sirup (50 ml)

Becherovka, baz. sirup, citrón. šťava (50 ml)

2.00€

Kahlua likér, Baileys, Cointreau (50 ml)

gin, grep. sirup, citrón (50 ml)

SOFT DRINKY

2.00€

330 ml

2.00€

250 ml

330 ml

2.50€

250 ml

200 ml

200 ml

DOMÁCE SIRUPOVÉ LIMONÁDY

2.50€

bazový sirup, zázvorový extrakt, kurkuma, sóda (420 ml)

grepový sirup, bazalka, grep, sóda (420 ml)

pomarančový sirup, pomaranč, sóda (420 ml)

jahodový sirup, mäta, jahody, sóda (420 ml)

spýtajte sa obsluhy na ponuku (420 ml)

ALKO LIMONÁDY

grepový sirup, bazalka, grep, sóda, gin (420 ml)

pomarančový sirup, pomaranč, sóda, vodka (420 ml)

jahodový sirup, mäta, jahody, sóda, citrónová šťava, rum Havana (420 ml)

ananásový sirup, sóda, citr. šťava, Becherovka (420 ml)

DENNÉ KOKTAILY

4.50€

Havana, mäta, limeta, sóda, cukr. sirup (230 ml)

4.50€

Beefeater, Campari, Vermouth, pomar. kôra (90 ml)

Jim Beam, Bitter, cukr. sirup, čerešne (80 ml)

Aperol, Prosecco, sóda, pomaranč (180 ml)

Prosecco, bazový sirup, sóda, mäta (200 ml)

Beefeater, tonic, citrón (180 ml)

vodka, Kahlua, smotana (120 ml)

4.50€

Beefeater, limet. šťava, cukr. sirup, limeta (115 ml)

rum, zázvorové pivo, limeta (180 ml)

SLADKÉ, HORKÉ, OVOCNÉ A OSVIEŽUJÚCE. VYCHUTNAJTE SI NAŠE DRINKY PLNÝMI DÚŠKAMI.

VINÁRSTVO HRUŠKA

(100 ml)

(100 ml)

(100 ml)

fľaša

fľaša

fľaša

fľaša

VINÁRSTVO KRÁĽ STEFFANUS

15.00€

fľaša

15.00€

fľaša

19.00€

fľaša

VINÁRSTVO VINHOR

15.00€

fľaša

fľaša

REMESELNÉ PIVO

AKTUÁLNU PONUKU REMESELNÝCH PÍV NÁJDETE U NÁS NA BARE ALEBO VÁS RADI INFORMUJEME NA TEL. ČÍSLE +421 911 17 16 15

a

NAŠIM CIEĽOM JE PODPOROVAŤ MALÉ LOKÁLNE VINÁRTSTVA A PIVOVARY.
PIVÁ VÁM RADI ROVNAKO NAČAPUJEME SO SEBOU DO ZÁLOHOVANÝCH SKLENÝCH FLIAŠ.

GIN

Germany (40 ml)

Germany (40 ml)

Scotland (40 ml)

Scotland (40 ml)

2.70€

England (40 ml)

England (40 ml)

2.00€

England (40 ml)

England (40 ml)

England (40 ml)

Colombia (40 ml)

Italy (40 ml)

RUM

Virgin Islands (40 ml)

3.90€

Barbados (40 ml)

Barbados (40 ml)

Barbados (40 ml)

Barbados (40 ml)

Dominican republic (40 ml)

4.20€

Philippines (40 ml)

Venezuela (40 ml)

Anquilla (40 ml)

Trinidad & Tobago (40 ml)

Nicaragua (40 ml)

Cuba (40 ml)

TEQUILA & MEZCAL

(40 ml)

(40 ml)

APERITIV

(40 ml)

(40 ml)

(40 ml)

VODKA

(40 ml)

5.30€

(40 ml)

(40 ml)

(40 ml)

(40 ml)

WHISKY

Scotland - single malt - Islay (40 ml)

Scotland - single malt - Islay (40 ml)

Scotland - single malt - Islay (40 ml)

Scotland - single malt - Islay of Skye (40 ml)

Scotland - Single malt - Highlands (40 ml)

Scotland - Single malt - Highlands

Scotland - Single malt - Speyside (40 ml)

Scotland - Blended (40 ml)

Japan (40 ml)

Irish Blended (40 ml)

2.40€

Irish (40 ml)

USA (40 ml)

USA (40 ml)

2.00€

USA (40 ml)

COGNAC & BRANDY

France (40 ml)

France (40 ml)

Armenia (40 ml)

LIQUERS

2.00€

(40 ml)

(40 ml)

(40 ml)

2.00€

(40 ml)

2.00€

(40 ml)

1.70€

(40 ml)

2.20€

(40 ml)

(40 ml)

(40 ml)

SPIRITS

(40 ml)

 REZERVÁCIA ONLINE
overlapping-image